İzmir doğumlu Mustafa, İTÜ Elektronik ve Haberleşme ve European University MBA mezunu olup, bilişim ve telekomünikasyon alanında çoğunluğu yurtdışında olmak üzere çalıştıktan sonra Ar-Ge ve İnovasyon danışmanlığı ve mentörlük yaparken, daha çok anı fotoğrafları çekegeldiği fotoğrafçılık macerasına 2015 yılından beri daha fazla eğilme fırsatı bulmuştur.

  AÖF Fotoğrafçılık ve Kameramanlık ön lisans programını tamamlamıştır.

Üyesi olduğu İFSAK ve İFOD’da seminer, atölye, proje çalışmalarına katılmaktadır. Ayrıca İFSAK Seminerler ve Atölyeler Birimi’nde gönüllü olarak görev almaktadır.

İFSAK Opus Rea Fotoğraf Grubu’nda danışmanlığını Dayk Danzig ve Ramiz Şahin’in yaptığı “Yedinci Mühür” ve Ramiz Şahin’in danışmanlığını yaptığı “Metamorfoz” projelerinde danışman yardımcılığı yapmıştır.

Katıldığı seminer, atölye, proje çalışmalarından bazıları,  Alberto Modiano ile “4 Mevsim Büyükada”, Hakan Hatay ile “Az ve Zor Işık” ve “İleri Çekim Teknikleri”, Timurtaş Onan ile “Işık ve Gölge” ve “Hanlar”, Burak Şenbak ile “Doğal Işıkta Portre” ve “Obsesyon”, Ali Şimşek ile “Görmeyi Öğrenmek”, Özcan Yaman ile “Kavramsal Fotoğraf Geliştirme”, Özcan Yurdalan ile “Belgesel Fotoğraf”, Hakan Yaşar ile “Sokak Fotoğrafçılığı”, Serkan Turaç ile “Kartpostallarla İstanbul”, Ekrem Yiğit ile “Yapay Işıkta Portre” olup Ali İhsan Gökçen ve Özhan Özde ile “Doğa ve Manzara Fotoğrafçılığı”, Özcan Yaman ve Tanju Akleman ile “Kavramsal Fotoğraf” gruplarına katılmıştır.

Murat Germen editörlüğünde  “Çalışmasalar Olmaz” temasıyla korona  günlerinde fotoğraf çalışmasını tamamlamıştır.

instagram: @emailmoz

facebook: @emailmoz

twitter:  @emailmoz

linkedin: https://www.linkedin.com/in/mustafa-oz-7087614/

Görsel Öyküsü: Emiralem Çileği