1975 yılında doğdu. ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünden mezun olduktan sonra bankacılık sektöründe iş hayatına başladı. Halen bir bankada, yönetici olarak görev yapan Arslan, evli ve bir kız çocuk babasıdır.

Fotoğrafçılığa olan ilgisini, her daim güzel kareler veren eşinin, kompakt bir makine ile fotoğraflarını çekerken fark etti. 2011 yılında İstanbul Hatırası Fotoğraf Merkezinde aldığı eğitimle, amatör olarak fotoğrafçılığa başladı. Bu ilk adımdan sonra, ileri seviye eğitimler aldı ve 2017 yılında, Muammer Yanmaz’ın kurduğu 40 Haramiler Fotoğraf Grubu’na dahil oldu.
Bu süreçte çeşitli öğrenci sergilerine ve 40 Haramiler bünyesinde gerçekleştirilen “Mario Levi, İçimdeki İstanbul Fotoğrafları” Sergisine, “şehrin tam ortasında olsalar da kenarda kalarak yaşamaktan kurtulamayanlar”ı fotoğraflayarak katıldı. Serkan Turaç’ın proje danışmanlığında, İFSAK bünyesinde gerçekleştirilen “Semt” ve “Şiirlerle İstanbul”, İstanbul’la ilgili olarak katıldığı diğer karma fotoğraf projeleridir.  

Fotoğrafı, “fotoğrafçının ışıkla atmış olduğu bir imza” olarak gören Arslan, özellikle sokak fotoğrafçılığı alanında çalışmalar yapıyor. Sokağın sıradan figürlerini başrole taşımayı amaçlayan kareler çekmenin peşinde… 

Instagram: lvnt.arslan

https://www.lafotograf.com

Görsel Öyküsü: Yaş 15, KTM99